Telefon Servisi

Seçilen Marka

Samsung Modelleri

Samsung Kablosuz Şarj Sorunları

Samsung Kablosuz Şarj Sorunları

 

Kablosuz şarj olma özelliği 2012’den bu yana Samsung modellerinde karşımıza çıkıyor ve birçok kullanıcı için rahatlık sağlıyor. Ancak servisimize kablosuz şarj olmuyor şikâyetiyle başvuran müşterilerimiz de var ve bu durum yaşandığında kendilerine hızlı çözümler üretiyoruz.

 

Cihazın yazılımıyla ilgili bir sorun meydana gelmişse, kendi imkânlarınızla çözüm bulmanız da mümkün.

 

  • Telefonunuz kablosuz olarak şarj olduğu halde hızlı şarj özelliğinden faydalanamıyorsanız, Ayarlar > Aksesuarlar kısmından ilgili menüye ulaşıp seçeneğin işaretli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Hızlı şarj özelliği açık olan telefonunuzda bir süre sonra kesinti yaşıyorsanız, adaptörü kontrol edebilirsiniz. Bazı durumlarda bu parçanın yıpranması ya da tesisattaki voltaj değişimleri nedeniyle şarjın devamlılığı sıkıntı oluşturabiliyor.
  • Bazı cihazlarda ekran kapandığında kablosuz şarj özelliği de devre dışı kalıyor. Bu problemi ortada kaldırmak için Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Uyanık Kal yolunu izlemeniz yeterlidir. Bu sayede artık ekranınız kapansa bile cihazınız şarj olmaya devam edecektir.

 

Yaşadığınız kablosuz şarj olma sorunu yukarıda adımları izlemenize ve başka adaptör / kablolar kullanmanıza rağmen devam ediyorsa, donanımsal bir arıza söz konusudur. Garanti kapsamındaki cihazınızın dilerseniz Samsung yetkili servisine gönderebilirsiniz. Firmamız bünyesinde yer alan uzman teknik personelimiz de bu tip sorunlar karşısında son derece tecrübelidir ve size etkin çözümler sunarlar.

 

Samsung Galaxy S8 Kablosuz Şarj Sorunu

 

Samsung Galaxy S8 Plus modeli için üretilen Qi pedlerde yaşanan uyumsuzluk, marka tarafından da kabul edilmişti. Birçok kullanıcı, telefonlarında “Düzensiz Şarj Algılandı” şeklinde ibareyle karşılaşmış ve sonrasında çözümü hızlı şarj özelliğini devre dışı bırakmakta bulmuştu. Ancak sonraki dönemlerde üretilen pedlerde aynı sorunun yaşanmaması, kullanıcıların dile getirdiği şikâyetlere bir nebze de olsa azalttı diyebiliriz.  Bunun dışında tecrübesiz teknisyenler tarafından açılırken hasar gören, ve cihazın kablosuz şarj olmasını engelleyen faktörleri de ekleyebiliriz.