Telefon Servisi

Seçilen Marka

Samsung Modelleri

Samsung Ses Sorunları

Samsung Ses Sorunları

 

Samsung marka akıllı telefonlarda zamanla oluşabilen ses sorunları, teknik servisimiz bünyesinde çözüm ürettiğimiz konulardan biridir. Yaşanan problemin kaynağına göre izlenecek yol haritasında farklılıklar gözlenir. Bu yüzden cihazın gösterdiği emareler net bir şekilde ortaya konmalı ve sonrasında en uygun adım atılmalıdır. Bizlere başvuran Samsung kullanıcıları sayesinden edindiğimiz tecrübeler dâhilinde sıkça karşılaşılan birkaç sorunu detaylandırmaya çalışalım.

 

Samsung Ses Gelmiyor / Ses Gitmiyor

 

Cihazların kullanımı esnasında bazen birdenbire bazen de artarak ortaya çıkan ses gelmeme sorunu için önceliğiniz yazılımsal nedenlere bakmak olmalıdır. Örneğin telefonunuzu güçlü bir ses sistemine bağladıktan sonra bu sorunu yaşamaya başladıysanız, problemi cihazı yeniden başlatarak çözme ihtimaliniz çok yüksektir.

 

  • Bazı uygulamalar cihazın işletim sistemindeki dosyalara zarar vererek sürekli sessiz modda kalmasına neden olabiliyor. Bu durum genellikle telefona reset atarak çözülüyor.
  • Samsung telefonlardaki ses iletimi sorunlarından biri de kulaklığı çıkardığınız halde ekranda hala ikon görülmesi. Bu noktada da karşıdan ses gelmemesi sorunu ortaya çıkabiliyor. Çözümü ise birkaç kez kulaklığı takıp çıkarmak ve ardından reset atmak.
  • Yazılım kaynaklı bir başka sorun ise telefonun kendiliğinden sessiz moda alınması. Bu durum ancak fabrika ayarlarına geri dönmekle ortadan kalkabiliyor. Tabi burada kullandığınız telefonun serisi ve modeline izlemeniz gereken yol değişebiliyor.

 

Android telefonlarda sesin karşı tarafa gitmemesi sorunu için uygulanan en yaygın yöntem parazit gidermedir. Bu işlem için menüde takip etmeniz gereken yol şu şekildedir.

 

Ayarlar > Arama > Arama Ayarları > İlave Ayarlar > Parazit Giderici (Pasif hale getir)

 

Bu işlem cihazın otomatik olarak çalıştırdığı özelliği devre dışı bırakarak sesin karşıya daha güçlü gitmesini sağlar. Diğer bir popüler çözüm yöntemi mikrofonu temizlemektir. Cepte taşınan telefonların mikrofonlarına daha fazla toz ve kir birikir. Temizliği ise çok dikkatli şekilde olmak kaydıyla bir diş fırçasıyla yapılabilir. Ancak derine inen bir partikülden bahsediyorsak cihazın açılması gerekebilir ve bunun için Samsung yetkili servisi ya da özel servislerden yardım almanız önerilir.

 

Samsung Ses Az Geliyor / Az Gidiyor

 

Sahip olduğunuz Samsung cihaz, konuştuğunuz kişinin sesini az alma gibi bir sorun yaşatıyorsa, hoparlör kısmında bir partikül birikimi olabilir. Bunun çözümü ise lateks bantlarla söz konusu kısmın dikkatlice temizlenmesidir. Ancak sorun hoparlör değil de ahize kısmındaysa önceliği ses ayarlarınıza vermelisiniz.

 

Ayarlar kısmındaki tüm göstergeler yerli yerindeyse yeniden başlatma ve reset atma gibi klasik metotları tercih edebilirsiniz. Bunlar da çare olmadıysa teknik servis yolu gözüküyor demektir. Çünkü donanımsal sorunların mutlaka ne yaptığını bilen bir uzman tarafından ele alınması gerekir.

 

Bünyemizdeki teknik uzmanlarımız, Samsung cihazlarda yaşanan her türlü ses sorununa profesyonel şekilde yaklaşmaktadır. Galaxy ve Note serilerinin eski ve yeni modellerinde görülebilen bu tip problemler için en uygun yol bulunarak ilerlenir ve kısa sürede garantili bir servis hizmet sunulur. Sitemizdeki iletişim bilgilerini kullanarak bizlerle kontak kurabilir ve Samsung cihazlarınız için fiyat teklifi alabilirsiniz.