Telefon Servisi

Seçilen Marka

Sony Modelleri

Sony Açılmama Sorunları

Sony Açılmama Sorunları

 

Bir dünya markası olan Sony, üretmiş olduğu son model cep telefonlarıyla kendisine büyük bir kullanıcı kitlesi edinmiştir. Ancak her türlü dijital aletlerde olduğu gibi bu markada da kullanımdan kaynaklanan bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Akıllı telefon tamiri konusunda yılların deneyimine sahip firmamız, olası arızaların hemen giderilmesi konusunda kullanıcılarının her daim yanındadır.  Mağazamızda çalışan teknik personeller akıllı cihazların açılmama sorunları ile alakalı her türlü olası ihtimalleri değerlendirerek, en kalıcı çözümü üretmektedirler.

 

 

 

Sony Açılış Ekranında Kalıyor

 

Sony cep telefon modellerinde yazılımdan kaynaklanan herhangi bir sıkıntı varsa, cihazın açma tuşuna basıldığında açılış ekranında kalır. Marka ambleminin hemen ardından telefonun açılmış olması gerekir. Ana ekrana geçiş sağlanamıyorsa, büyük ihtimalle cihaza güncellenmiş yazılım yüklenememiştir. Böyle durumlarda telefonu bir kez daha kapatıp açmayı denemek şarttır. Eğer açılmıyorsa yeni ve güncellenmiş yazılım yüklenmesi gerekecektir.Akıllı telefonların açılış ekranında kalmasının temel nedenleri ve çözümleri şu şekildedir;

 

  • Cep telefonlarında düzenli olan Android sistemin güncellenmesi gerekir. Eğer Android sistemi güncellenmişse telefon açılış ekranında kalarak hata verebilmektedir. Böyle bir durumda ayarlar kısmından otomatik güncellemenin açılması gerekir. Sistem tarafından tanımlanmış güncelleme indirilerek, son sürünün etkin hale getirilmesi şarttır.
  • Sistem güncel olsa dahi bazı uygulamalar telefonların açılmasına engel olabilmektedir. Muhtemel sorunu gidermek için telefonda sorunlu olduğunu düşündüğünüz ya da uygulamayı açarken hata veren programları silmek kalıcı çözüm üretebilecektir.
  • Akıllı cep telefonları uzun zamandır kullanılıyorsa bataryadan kaynaklanan bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Eğer böyle bir sorun varsa şarj esnasında telefonun ısındığını görmek mümkün olacaktır. Bazı zamanlarda ise aşırı yüklemelerde de ısınma sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Genel olarak bu tür problemler anlıktır ve telefon bir kez açılıp kapandığında düzelecektir.
  • Cep telefonlarında açılış ekranında donma sorunu yaşanıyorsa bir diğer muhtemel problem de root yapmadır. Bu sorun Android sistemi güncellenmiş olsa dahi yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda yapılması gereken ise cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesidir. Fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi ayarlar kısmında yapılmaktadır.
  • Cep telefonlarının açılış ekranında hareket varsa ancak ana ekrana giriş sağlanamıyorsa muhtemelen sistemden kaynaklanan bir arıza vardır. Bu arızayı gidermek için marka ve modellere göre değişen işlemlerle telefona reset atılır. Reset atma işlemi ses açma, ses kısma ve de güç tuşuna basılarak yapılmaktadır.

 

 

 

Sony Açılmıyor

 

Sony marka cep telefonlarında açılmama problemi varsa izlenmesi gereken adımlar bellidir. Bir sonraki çözüm yöntemini denemeden önce yapılan her işlemin ardından doğrulama yapılması önerilmektedir.

 

  • Akıllı telefonların açılma süreci bazı markalara göre biraz daha yavaş ilerleyebilir. Bu nedenle ilk aşamada cihaza açılması için yeterli olacak süreyi tanımak gerekecektir. Telefonun ses açma, ses kısma ve güç tuşuna bakara açılış titreşimini hissedin. Sonrasında ise cihazınızı serbest bırakınız. Ortalama 10 ya da 15 saniye içerisinde cihazın açılmış olması gerekir.
  • Cihazın şarjının tam dolu olduğundan da emin olmak gerekecektir. Bazı zamanlarda şarj aletlerinde temassızlık sorunu söz konusu olabilir. Bu da pilin bitmesine ve kısmen da olsa cihazın şarja yanıt vermemesine neden olabilir. Ortalama 30 ya da 40 saniye içerisinde sorun düzelecektir. Belirtilen süre içerisinde ekranın karanlık kalması ya da şarj simgesinin görünmemesi normaldir. Mümkün olduğunca cihazınızı orijinal marka şarj aletiyle şarj etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
  • Sony marka cihazınızda hafıza kartı varsa açılamama sorunu SD kartın hasar görmüş olmasından da kaynaklanıyor olabilecektir. Böyle durumlarda kartı çıkararak cihazı yeniden başlatmak yeterli olacaktır.

 

Kullanıcıların telefon açılmıyor şeklindeki şikayetlerini gidermek için cihazı yeniden başlatmak da gerekebilmektedir. Cihazı yanıt vermeyi durdurduğu zaman ya da normal bir şekilde başlatılamıyorsa kapanmaya zorla seçeneğini değerlendirmek de kalıcı çözüm üretebilecektir. Bu işlem sonunda hiçbir şekilde kişisel bilgilerin silinmesi söz konusu olmayacaktır.

 

 

 

Sony Kapanmıyor

 

Sony marka cep telefonlarında en sık yaşanan sorunlardan biri de cihazların verilen komutları algılayamıyor olmasıdır. Kullandığınız telefon yeniyse ileride bu tür sorunlarla karşılaşmamak için öncelikle pilin en az 30 dakika boyunca şarj edilmesini sağlamak şarttır. Buna rağmen aynı sorunla karşılaşılıyorsa ortalama 15 saniye boyunca cihazın güç tuşuna basmak gerekir. Bu da cihazı yeniden başlaması demektir. Telefonların kapanmama sorununa çözüm üretmenin bir diğer yöntemi de cihazı güvenli moda almaktır. Güvenli mod teknolojik ürünlerin kolayca kapanıp açılmasını sağlar. Yani olası sorunları giderir. Fakat bu yöntemi de deneyip hala çözüm bulamadıysanız, teknik bir ekipten yardım istemek yeterli olacaktır.