Telefon Servisi

Seçilen Marka

Sony Modelleri

Sony Batarya Sorunları

Sony Batarya Sorunları

 

Sony yeni model akıllı telefonlarda en sık karşılaşılan sorunlar arasında bataryanın çabuk bitmesi ve de batarya şişmesi bulunmaktadır. Yaşanan bu sorun cihazlardan alınması gereken maksimum performansın düşmesine neden olur. Teknik ekibimiz sayesinde olası batarya problemlerine kısa süre içerisinde çözüm üretilebilmektedir.

 

 

 

Sony Şarj Bitmeden Telefon Kapanıyor

 

Marka ve modeli ne olursa olsun her elektronik cihazlardaki bataryaların bir kullanım ömrü vardır. Özellikle de Sony marka cep telefonlarında ilk zamanlar çok uzun süre giden şarj, kullanıma bağlı olarak daha alt seviyelere düşebilmektedir. Bu olumsuz durumu hızlandıran en temel neden ise cihazların %100 dolmadan şarj aletinin çıkarılması, şarj bitmeden telefonun şarja takılması ya da markanın orijinal şarj aletini kullanmamaktır. Eğer şarj bitmeden telefon kapanıyorsa muhtemel sorunlar şu şekilde olacaktır;

 

  • Her bataryanın bir kullanım ömrü vardır. Telefonun marka ve modeli her ne olursa olsun ilerleyen süreç içerisinde pilin maksimum dayanma seviyesinde azalma gözlemlenir. Özellikle de dört yıl gibi uzun bir süreçten sonra şarj konusunda sıkıntılar yaşanması kaçınılmazdır. Böyle durumlarda teknik servis ekiplerinden yardım almak çok daha doğru olacaktır.
  • Bataryaların kullanım ömürleri konusunda önceden bilgi almak şarttır. İlgili cihazların ayarlar bölümündeki pil kategorisine girerek pil ömrünün yüzde kaç seviyede olduğunu görmek mümkündür. Ortalama 2 yıl sonra pil ömrünün ortalama %30 oranında bir düşüş gözlemlenebilir. İlerleyen süreçte daha büyük sıkıntılar yaşamamak için batarya değişimi yapılabilir.
  • Cep telefonu sahiplerinin yanlış kullanımlarından kaynaklanan sebeplerden dolayı da şarj bitmeden telefonun kapanması gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bunlardan en önemlisi ise cihaz şarjdayken kullanım yapmaktır. Yapılan hataları düzelterek bataryanın daha sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Telefonların marka ya da modelleri ne olursa olsun orijinal olmayan şarj aleti kullanmak bataryanın ömrünü bitirir. Ayrıca uzun süre boyunca araç kitli ile şarj yapmak, batarya bitmeden telefonu sürekli şarj etmek, pil dolmadan şarjdan çıkarmak gibi faktörler de pil ömrünü bitirmektedir. Bu tür durumlardan kaynaklanan sorunlara köklü çözüm üretebilmek için en sağlıklı yöntem batarya değişimidir. Tercih edilen bataryanın yine Sony markasının orijinal ürünlerinden olması son derece önemli olacaktır.

 

 

 

Sony Şarjı Az Gidiyor / Çabuk Bitiyor

 

Genel olarak tüm cep telefonu kullanıcıları şarjın az gitmesinden ya da pilin çabuk bitmesinden yakınırlar. Özellikle de son zamanlarda ciddi anlamda performans düşüşü gözlemlenmişse muhtemelen sorun ya kullanım hatalarından kaynaklanmaktadır ya da pil ömründe ciddi bir düşüş söz konusudur. Sony markasında şarjın az gitmesinin nedenleri şunlardır;

 

  • Günümüzde hemen herkes akıllı telefonları günün büyük bir bölümünde aktif olarak kullanır. Özellikle de internete bağlanmak için bu tür cihazlar olmazsa olmazdır. Fakat unutulmamalıdır ki akıllı telefonlarda pil ömrüne ve şarj kullanımına etki eden en önemli faktörler Wifi ya da mobil verinin sürekli olarak açık olmasıdır. Wifi ya da mobil verisi açık olan telefonların şarjı da ne yazık ki çabuk bitmektedir.
  • Bluetooth artık çok aktif olarak kullanılmıyor. Veri alışverişlerinin dışında Bluetooth’un sürekli olarak açık bırakılması şarjın hemen bitmesine neden olabilir. Özellikle de daha uzun süre boyunca cep telefonlarını kullanmak istiyorsanız, Wifi bağlantısı olmayan yerlerde Wifi’yi kapatmalısınız. Ayrıca da Bluetooth bağlantısı kurulmayacaksa da bu aplikasyonun sürekli kapalı tutulması şarttır.

 

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda güç tasarrufu modu bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde cihazların eğer varsa arka planda kullanılmayan uygulamalar kısıtlanır. Ekran parlaklığı daha stabil bir seviyeye getirilir. Daha minimum seviyede pil gücü harcanması için de cihazların aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda ekran otomatik olarak kapatılır.