Telefon Servisi

Seçilen Marka

Sony Modelleri

Sony Yazılım & Sistem Sorunları

Sony Yazılım & Sistem Sorunları

 

Sony ülkemizde en çok tercih edilen cep telefonu markalarından biridir. Marka gerek uygun fiyatı ile gerekse de müşterilerine sunmuş olduğu teknolojik imkanlarla kısa sürede çok olumlu tepkiler almıştır. Akıllı telefonlarda meydana gelen yazılım ve sistem sorunlarının giderilmesinde teknik ekibimizden destek alarak en kısa sürede çözüm üretebilirsiniz.

 

 

 

Sony Güncelleme Sorunları

 

Android İşletim sistemi sürekli güncellenmektedir. Yapılan güncellemeler cihazlardaki eksikleri gidermek ve kullanıcılara daha iyi bir kullanım performansı sağlamak için oldukça önemlidirler. Özellikle de işletim sisteminde root kullanılıyor olmasından dolayı kısmen de olsa güncelleme sorunlarıyla karşılaşılabilmektedir. Güncelleme sorununun temel nedenleri ve çözümleri şu şekildedir;

 

  • Kullanılan cihazın eski model olması, yeni güncellemelerin yüklenmesine engel olmaktadır. Çünkü Android sisteminin geliştirdiği son sürüm güncelleştirmesini yüklemek için geliştirilen yeniliklerin cihazla da uyumlu olması gerekmektedir. Yapılan iyileştirmeler cihaz ile uyumlu değilse güncelleme işleminin tamamlanması söz konusu olmayacaktır.
  • Android işletim sistemine sahip cihazlar otomatik güncelleme yapma özelliğine sahiptirler. Otomatik güncelleştirmeyi açmak için ayarlara giriş yapılmalıdır. Burada sistem güncelleştirmelerini içeren bir kategori bulunur. Otomatik güncelleştirme işlemi için Wifinin açık olması şarttır. Böylece cihaz kendi kendisini otomatik olarak güncelleyecektir.

 

Akıllı telefonların yeni gelen güncellemeyi destekleyip desteklemediğini anlamak için yüklü Android sürümünün kontrol edilmesi gerekmektedir. Cihazlardaki sürümde güncel ibaresi yer alıyorsa ancak piyasada yeni bir sürüm tanıtımı yapılmışsa telefon son sürümü desteklemiyor demektir. Bu da bazı sorunların yaşanmasına neden olabilir. Genellikle eski model cihazlarda sürüm desteklememe problemi yaşanmaktadır.

 

 

 

Sony Chrome Çalışmıyor Hatası

 

Sony marka cep telefonu kullanıcıları internet erişimi sağlayabilmek için Chrome uygulamasını kullanmaktadırlar. Ancak bazı durumlarda cihazlarda Chrome çalışmıyor uyarısı ile karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda ilerlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

 

  • İnternet tarayıcısı kullanımlarında yaşanan sorunlar genellikle cihaza reset atılmasıyla giderilebilmektedir. Özellikle de bataryası çok fazla ısınan telefonlarda çeşitli tarayıcı sorunlarıyla daha sık karşılaşılmaktadır.
  • Cep telefonlarının tarayıcı geçmişleri de Chrome’un çalışmıyor hatası vermesine neden olabilmektedir. Bu nedenle Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları kullanırken belirli aralıklarla önbelleği ve geçmişi temizlemek gerekmektedir. İşlemi gerçekleştirebilmek için Chrome uygulamasının ayarlar bölümü açılmalıdır.
  • Cihazın kendi önbelleğinin de temizlenmesi uygulamaların daha sağlıklı çalışmasını sağlayan önemli bir faktördür. Bu işlem kesinlikle sık sık tekrar edilmemelidir. Çünkü sürekli olarak önbellek temizliği yapmak bazı faydalı dosyaların da silinmesine yol açabilmektedir.

 

Yapılan tüm işlemlere rağmen hala Chrome hatası alınıyorsa cihaz fabrika ayarlarına geri döndürmek gerekecektir. Fabrika ayarlarına geri döndürme işleminde cihazdaki tüm veriler silinir. Bu nedenle öncesinde yedekleme yapılması tavsiye edilmektedir. Fabrika ayarlarına döndürülen cihazlarda Chrome açamama ya da güncelleme sorunları yaşanıyorsa mağazamızın teknik destek ekiplerinden yardım alabilirsiniz. Profesyonel ustalar tarafından üretilen çözümler genellikle kalıcı olmaktadır.