Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Açılmama Sorunları

Vestel Açılmama Sorunları

 

Akıllı telefon tamiri ile ilgili müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya özen gösteren firmamız uzun yıllardır sektörde hizmet vermektedir. Mutlu müşteri deneyimlerimiz neticesinde en sık rastlanan Vestel açılmama sorunları ile ilgili olarak teknik servis personelimiz bilgilendirici bir içerik hazırladı.

 

 

 

Vestel Açılış Ekranında Kalıyor

 

Vestel cihazınızın power tuşuna bastınız ancak cihazınız uzunca bir süre açılış ekranında kalıyor ve açılmıyorsa büyük bir olasılıkla yazılım ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz. Vestel akıllı cihazınızı açtığınızda Vestel logosu ekranda görünür ve öylece kalır. Açılış işlemi tamamlanmadığı için cihazınızı yeniden başlatmaya zorlarsınız.

 

Peki, Vestel açılmama sorununun nedenleri ve çözümü nedir?

 

  • Vestel akıllı cihazınızın Android sürümünün güncel olmaması bu sorunu yaşatabilir. Telefonunuzun otomatik güncelleştirmesini açık konuma getirmelisiniz. Ardından android sürümünüzün güncelliğini kontrol edip varsa güncelleme işlemini tamamlamalısınız.
  • Android sürümünüzün güncel olması halinde şayet cihazı root işlemi yaptırarak kullanıyorsanız Vestel açılış ekranında kalıyor sorununu yaşamanızın sebebi bu olabilir. Telefonunuzun yedeğini alarak Fabrika ayarlarına geri döndürmeniz sorunuzu çözebilir.
  • Vestel telefonunuza uygulama yüklerken Google Play üzerinden uygulama yüklemelisiniz. Harici kaynaklardan yüklenen aplikasyonlar açılış ekranında kalma sorununa sebep olabilir. Şayet Google Play dışında yüklediğiniz güvenli olmayan uygulamalar varsa bunları kaldırmanız sorununuzun çözümü olabilir.
  • Vestel açılış ekranında kalıyor sorununda ilk yaptığınız cihazınızı yeniden başlatmaktır. Şayet cihazınızı yeniden başlatmanız sorununuzu çözüyor ise cihazınızda muhtemelen aşırı ısınma sorunu vardır. Aşırı ısınma dışında çok fazla önbellek kullanan uygulamalarda açılış ekranında kalma problemine sebep olabilir.

 

 

 

Vestel Açılmıyor

 

Cihazınızın açıldığına dair ışıklı ya da titreşimli bildirim olmasına rağmen ekran da Vestel logosu da dahil hiçbir şey görünmüyorsa cihazınızın farklı sorunları olabilir. Vestel açılmıyor probleminde yine ilk yapmanız gereken işlem cihazınızı kapatmaya ve yeniden açmaya zorlamak olacaktır.

 

  • Vestel cihazınız çıkarılabilir bataryaya sahip ise bataryayı çıkarmalısınız. Kısa bir süre bekledikten sonra bataryayı yerine yeniden takmak cihaz içerisindeki elektrik akımının yeniden aktive olmasını sağlayacaktır.
  • Bataryayı çıkarmak sorununuzu çözmüyorsa kullandığınız uygulamaları kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bazı zararlı yazılımlar Vestel açılmıyor probleminizin nedeni olabilir. Telefonunuzun hafızasında kayıtlı uygulamaları kontrol ederek, son dönemlerde yüklediğiniz, şüpheli görünen uygulama varsa silmeniz cihazınızı çalışır hale getirebilir.
  • Cihazınızda ekran kilidi kullanıyor musunuz? Bazı kişiler ekran kilidi kullandıklarını unutarak cihazın açılmama sorunu yaşadığını düşünebiliyorlar. Bu nedenle güvenlik ayarlarınızdan ekran kilidinin açık yada kapalı olma durumunu kontrol ediniz.

 

Vestel telefon açılmıyor sorunu ile ilgili şikâyetlerin bir kısmı harici hafıza kartından da kaynaklanabilmektedir. Harici hafıza kartının yıpranması ya da çip kısmında oksitlenme olması da telefonun açılmama problemine sebep olabilir. Harici hafıza kartını çıkartmanız sorununuzu çözüyorsa yeni bir hafıza kartı almanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Vestel Kapanmıyor

 

Vestel açılmama sorunu kadar en sık karşılaşılan sorunlardan biri de Vestel kapanmıyor sorunudur. Vestel telefon kapanmıyor sorunu ile ilgili size ilk tavsiye edebileceğimiz işlem power düğmesine uzunca bir süre basılı tutmanızdır. Yaklaşık olarak 6-7 saniye basılı tutmanız halinde cihazınız verilen komutu algılayarak kapanış ekranına geçecektir.

 

Cihazınızı güvenli moda geçirerek Vestel kapanmıyor sorununun kaynağını bulabilirsiniz. Vestel telefonu güvenli moda geçirme işleminden sonra da sorununuz devam ediyorsa teknik servisimiz size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. İzmir içi müşterilerimize mağazamızdan, İzmir dışı müşterilerimize ise anlaşmalı kargolarımız ile kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktayız.