Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Batarya Sorunları

Vestel Batarya Sorunları

 

Vestel cihazların bazı modellerinde kullanım standartlarına bağlı olarak bazı batarya problemleri yaşanabilmektedir. Vestel batarya sorunları ile ilgili teknik servisimize en çok iletilen şikayetler hakkında çözüm önerilerimizi içeren bir yazı paylaşmak istedik.

 

 

 

Vestel Şarj Bitmeden Telefon Kapanıyor

 

Teknik servisimize gelen batarya sorunları ile ilgili, kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerden biri cihazın şarjının bitmemiş olmasına rağmen kapanmasıdır.  Bu konuda yaşanan sorun genelde şarjın erken “pil zayıf uyarısı” vermesi ve ardından telefonun kapanmasıdır.

 

  • Akıllı telefonlar da yer alan bataryaların belirli bir ömrü vardır. Cihazın kullanımına bağlı olarak her yıl, bataryanın performansında ortalama olarak dörtte bir kayıp yaşanmaktadır.
  • Kullandığınız Vestel cihazınızı 2 yıldır kullanıyorsanız batarya performansınızın ortalama olarak yarıya düşmüş olması normaldir.
  • Cihazınızı kullanma şekliniz bataryanızın ömrüne doğrudan etki etmektedir. Bazı kullanıcı alışkanlıkları cihazın batarya ömrünün kısalmasına sebep olabilmektedir.

 

Peki, Vestel şarj bitmeden telefon kapanıyor ise sorun nedir ve çözümü ne şekilde olmalıdır?

 

Vestel cihazınızı şarj ederken orijinal şarj aleti kullanmayı tercih etmelisiniz. Orijinal olmayan şarj aleti kullanmanız cihazınızda batarya sorunu oluşturabilir. Sürekli olarak araç şarjı kullanmak, cihazı şarj da iken kullanmak ya da cihazınızın bataryası bitmeden şarja takmak bataryanızın performansını düşürür. Normalliğini kaybeden batarya nedeni ile cihazınızda şarj bitmeden kapanma sorunu sık sık yaşanmaya başlayacaktır.

 

Cihazınızın şarjı belirli bir seviyede olmasına rağmen kendi kendine kapanıyorsa, bataryanızın performansı zayıflamış olacağı için ilk yapmanız gereken yeni bir batarya takmak olmalıdır. Vestel cihazınızın modeline uygun yedek parça kullanmak cihazınızın güvenliği için önemlidir. Teknik servisimiz tarafından talebiniz doğrultusunda, cihazınızın modeline uygun orijinal ve ya orijinale en yakın yan sanayi batarya takılarak şarj sorununuz çözüme kavuşacaktır.

 

 

Vestel Şarjı Az Gidiyor / Çabuk Bitiyor

 

Vestel akıllı cihaz kullanan kişilerin şikayet ettiği bir diğer konu da şarjın çok kısa sürede tükenmesidir. Şarjın beklenenden daha kısa sürede bitiyor olması, cihazın kullanımına bağlı olması dışında batarya performansının azalmasından da kaynaklanabilir.

 

  • Akıllı telefonların pil tüketiminde en çok etki gösteren mobil veri kullanımıdır. İnternet bağlantınız için devamlı olarak mobil veri kullanıyorsanız şarjınız normalinden daha hızlı bitecektir.
  • Mobil veri kullanımı ile sürekli olarak data akışı ve stabil bir şebeke bağlantısı sağlamak için cihazınız çok daha fazla enerji harcamaktadır.
  • Şebeke sorunu olan bölgelerde cihazınız devamlı olarak şebeke araması yapacağı için fazladan batarya harcamaktadır. Telefonunuzun çekmediği yerlerde “uçak modu” özelliğini açmak bataryanızın gereksiz olarak tükenmesini engelleyecektir.

 

Vestel akıllı telefonlarda android işletim sistemi kullanılmaktadır. Android işletim sisteminde yer alan güç tasarruf özelliği ile cihazınızın daha az enerji harcamasını sağlayarak bataryanızı tasarruflu kullanabilirsiniz. Güç tasarruf özelliğini açtığınızda ekran parlaklığı düşecek, arka planda uygulamaların çalışmaları kısıtlanacak ve böylece cihazınız en az enerji ile çalışır konuma getirilmiş olacaktır.

 

Vestel şarj sorunları arasında sık rastlanan bir diğer problem ise batarya şişmesidir. Batarya şişmesi, cihazınızın bataryasının kullanım ömrünü tamamladığını ve artık batarya değişimi yapılması gerektiğini size söyleyen en önemli belirtidir. Bu durumda teknik servisimiz, cihazınızın modeline uygun ve bütçenizi sarsmayacak fiyat da bataryayı temin ederek, batarya değişimini gerçekleştirmektedir.

 

Vestel batarya sorunları ile ilgili detaylı bilgi almak için mağazamızdan bizi ziyaret edebilir, isterseniz telefon ile bize ulaşabilirsiniz.