Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Ekran Sorunları

Vestel Ekran Sorunları

 

Fiyat / performans telefonları arasında piyasada isminden söz ettiren modelleri ile dikkatleri çeken Vestel ekran sorunları açısından zaman zaman sıkıntı yaşamaktadır. Marka tarafından üretilen cihazlarda yaşanan problemlere teknik servis ekibimiz tarafından titizlikle servis hizmeti verilmektedir. Bu yazımızda ise sizlere en sık karşılaşılan Venüs ekran sorunları ve çözümleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

 

 

Vestel Ekranda Yeşil Çizgi Çıkıyor

 

Akıllı telefonlarda yaşanan ekran problemleri ile ilgili en sık karşılaşılanı, ekranda renkli çizgiler ya da belli belirsiz, silik bir görüntü oluşmasıdır. Vestel ekranda yeşil çizgi çıkması ile ilgili bir şikayetiniz olması halinde sorunu tam olarak anlayabilmemiz için ekran görüntüsü (ScreenShot) almanızı tavsiye ederiz.

 

  • Aldığınız ekran görüntüsünü yakınlaştırınız. Şayet çizgi görüntü ile yakınlaşmıyor ve aynı yerde kalıyor ise cihazınızın yazılımı ile ilgili bir problem olduğu düşünülebilir. Kaynağı belli olmayan yerlerden indirilen ve güvenli olmayan uygulamalar bu tarz bir sorun yapabilir.
  • Ekran görüntüsünü yakınlaştırdığınızda çizgi de görüntü ile yakınlaşıyorsa cihazınızın ekranında piksel kayması nedeni ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Cihazınızın donanımı ile ilgili bir sorun olduğu için teknik servisimize başvurmanız gerekmektedir.

 

Vestel ekranda yeşil çizgi çıkıyor sorunu yazılım kaynaklı ise güvenli olmayan uygulamaları silmeniz, cihazınızın önbelleğini temizlemeniz ve cihazınızı kapatarak yeniden başlatmanız muhtemelen sorunu çözecektir. Sorununuz hala devam ediyorsa cihazınızın yedeğini alarak fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekecektir.

 

 

Vestel Ekranda Görüntü Yok

 

Vestel ekran sorunları ile ilgili mağazamıza gelen şikayetlerden biri de ekranda görüntü kaybı yaşanmasıdır. Cihazınızda ses var ama ekranda her hangi bir görüntü yok ise cihazınızın ekranında görüntü kaybı söz konusudur.

 

  • Ani olarak yaşanan ekran kararmaları çoğunlukla, cihazın düşmesi ya da darbe almasından kaynaklanmaktadır. Cihazın sert bir cisim tarafından darbeye maruz kalması ya da yere düşmesi sonucunda LED ekranında hasar oluştuysa görüntü kaybı yaşanabilir.
  • Cihazınızın sıvı ile temas etmesi halinde de ekranda görüntü kaybı oluşabilir. Görüntünün gidip gelmesi, ekranın kararması sıvı ile temas etmesinden kaynaklanıyorsa, cihazınıza uygun yedek parça ile değişim yapılması gerekmektedir.

 

Mağazamızda hizmet veren teknik servisimizin ekranda görüntü kaybı sorunu ile ilgili ilk çözümü onarım yaparak sorunu halletmek yönündedir. Görüntü kaybı sorunlarında ana kart ile ekran arasında yer alan bağlantılarda hasar söz konusu ise bu hasar onarılarak çözüm sağlanabilmektedir. Bunun dışındaki tek çözüm ekran değişimidir.

 

 

 

Vestel Ekran Yanması / Ekran Gölgesi

 

Vestel cihaz kullananların şikayet ettiği bir diğer konuda ekran yanmasıdır. Ekran gölgesi olarak da ifade edilebilen bu sorun daha çok ömrünü tamamlayan cihazlarda karşılaşılmaktadır. Ekran yanması ya da ekran gölgesi olarak tabir edilen sorun, en son kullandığımız uygulamanın belli belirsiz bir görüntüsünün ana ekranda görülmesi olarak gerçekleşmektedir.

 

  • Vestel ekran yanması çoğunlukla ekran değişimi yapılan cihazlarda görülmektedir. Şayet ekran değişimi yapılırken, cihazınıza uygun orijinal yedek parça kullanılmayıp çıkma ya da kalitesiz, ucuz yan sanayi bir ürün kullanıldıysa bu sorun ile karşılaşmanız mümkündür.
  • Cihazınızı daha uygun fiyatlı olması nedeniyle teşhir ürünleri arasından aldıysanız Vestel ekran yanması sorununuzun sebebi bu olabilir.

 

Vestel ekran gölgesi problemi ile sık sık karşılaşmaya başladıysanız cihazınızın LED kısmının değiştirilmesi gerekmektedir. Cihaz modelinize uygun orijinal yedek parça ile değişim yapılması halinde bu sorun ortadan kalkacaktır.

 

Teknotel ekibi olarak 10 yıldır bu sektörde müşterilerimize verdiğimiz kaliteli teknik servis hizmeti ile gurur duyuyoruz.  Vestel ekran sorunları ve benzeri konularda her türlü sorununuz için mağazamıza gelerek konusunda uzman teknik servis ekibimize danışabilir, sorunlarınızın çözümü için hizmet alabilirsiniz.