Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Kamera Sorunları

Vestel Kamera Sorunları

 

Akıllı telefon seçiminde kamera özellikleri en önemli konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle Vestel kamera sorunları ile yüz yüze gelen kullanıcılar cihaz kamerasını kullanamadıkları için de cihazlarından memnun olamadıkları için sık sık şikayetlerini bildiriyorlar. Teknik servis ekibimiz tarafından çözüm bulunan ve en sık karşılaşılan Vestel kamera sorunları hakkında sizler için önerilerimizi içeren bir yazı hazırladık.

 

 

 

Vestel Kamera Çalışmıyor

 

Cihazınızın kamerasının çalışmamasına neden olacak birçok sorun bulunmaktadır. Kameranın çalışmasını engelleyen en temel sorun ise cihazın aşırı kullanılmasına bağlı olarak ram performansının düşmesi ve işlemcinin aşırı zorlanmasıdır. Bu durumda cihazınızı kapatarak yeniden başlatmak sorununuzu çözecektir. Ancak cihazınızı yeniden başlatmanıza rağmen sorun çözülmüyorsa kameranız ile ilgili ciddi bir problem olabilir.

 

  • Vestel kamera hatası ile sık sık karşılaşıyorsanız cihazınızı güvenli mod da çalıştırarak sorunun kaynağını tespit etmeniz kolaylaşacaktır. Cihazınız güvenli mod da iken kamera hatası almıyorsanız yüklü uygulamalarınızdan bir ya da bir kaçı bu soruna sebep oluyor demektir.
  • Cihazınızın kamera yanıt vermiyor hatasının en büyük nedeni önbelleğin dolu olmasıdır. Ses azaltma butonu ve güç düğmesine aynı anda basarak telefonunuzu açınız. Önbelleği temizledikten sonra cihazınızı yeniden başlattığınızda muhtemelen kamera sorununuz çözülmüş olacaktır.
  • Vestel kamera sorunları için bir diğer önerimizde cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce veri kaybı yaşamamanız için yedek almayı unutmamalısınız.

 

Cihazınızın şarjının azalması halinde kimi cihazlarda sadece flaş özelliği kullanılamazken kimi cihazlarda da kamera hiç açılmaz. Cihazınızın şarjını kontrol etmenizi ve yeterli seviyede şarj yok ise cihazınızı şarj etmenizi tavsiye ederiz.

 

Vestel kamera açılmama sorunlarının nedenlerinden biri de dahili hafızada yer olmamasıdır. Bu durumda kamerayı açmaya çalışırsanız cihazda yeterli hafıza olmadığına dair uyarı verecektir. Bazı gereksiz dosyaları silerek ya da başka bir cihaza aktararak dahili hafızanızda yer açmanız gerekmektedir.

 

Özellikle root edilmiş cihazlarda ya da kaynağı belli olmayan yerlerden indirilmiş uygulamalar nedeniyle kamera açılmama sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Cihazınızı güvenli moda alarak çalıştırdığınızda kamera sorunu yaşamıyorsanız cihazınızdan zararlı yazılımları temizlemenizi tavsiye ederiz.

 

Cihazınız darbe aldıysa ya da sıvı ile temas ettiyse buna bağlı kamera sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu sorununuzda teknik servisimiz, Vestel ön ve arka kamera değişimi için size memnuniyetle hizmet verecektir.

 

 

 

Vestel Kamera Lekeli / Çizgili

 

Vestel kullanıcıların yaşadığı bir başka kamera sorunu ise görüntüde lekelerin ortaya çıkmasıdır. Burada önemli olan yeşil, mor, beyaz gibi değişik renklerde çizgiler görüyorsanız bu çizgiler ile ne zaman karşılaştığınızdır.

 

  • Şayet kamera ile çekim yapmadan önce ekranınızda çizgiler görmeye başladıysanız bu sorun ekrandan kaynaklanmaktadır. Bunun çözümü için Vestel ekran sorunları başlıklı yazımızda ki önerileri okumanızı tavsiye ederiz.
  • Kamera ile çekim yaptıktan sonra elde ettiğiniz görüntüde çizgiler ya da lekeler oluşuyorsa sorununuz kameranın lensi ile alakalıdır. Kameranın lensinde çizik ya da darbeye bağlı hasar olabilir.

 

Cihazınızın garantisi devam ediyorsa kamera da oluşan çizgi ya da lekeler garanti kapsamında onarılabilir. Ancak sıvı ile temas ya da darbe sonucu hasar mevcut ise kullanıcı hatası olarak değerlendirileceği için garanti kapsamı dışında onarım yapılabilmektedir. Bu tarz modül arızalarında kamera değişimi onarım ile düzelmeyen sorunlarda tercih edilmektedir.

 

 

 

Vestel Kamera Odaklanmıyor

 

Akıllı telefonların kameraları ile ilgili en sık yaşanan sorunlardan biride odaklama sorunudur. Odaklama sorununda kameranın bulanık çekim yapması ve ya çekim sırasında netliği kaydırması söz konusudur. Vestel kamera odaklamıyor sorunu ile teknik servisimize ulaşan birçok cihazda çözümümüz çoğunlukla lens değişimi yapılmasıdır.

 

Cihazınızın darbe alması ya da her hangi bir sıvı ile temas etmesi halinde de kameranız odaklanma sorunu yaşayabilir. Çoğunlukla kamerayı açarken ekranda titreme oluşur ve çekim yaparken de netlik farklı alanlara doğru dağılır.

 

Vestel kamera odaklanmıyor sorunu sadece lensin zarar görmesinden kaynaklanmaz. Bazen kullanıcının kamera ayarlarını değiştirmesinden de kaynaklanabilir. Kameranın focus ayarı otomatik olarak ayarlıdır ancak bazı kullanıcılar bunu değiştirerek manuele çevirdikleri zaman odaklanma problemi ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Vestel kamera ayarlarından focus özelliğini otomatiğe çevirmek sorununuzun çözümü olabilir.

 

 

 

Vestel Kamera Camı Çizildi / Kırıldı

 

Kullanıcı hatası kaynaklı oluşan kamera camının kırılması ya da çizilmesi şikayeti de en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu sorunun kullanıcı hatası kaynaklı olmasından dolayı garanti kapsamında onarımı mümkün olamamaktadır.

 

  • Cihazınızı cebinizde taşıyorsanız, aynı cebe koyacağınız anahtar ya da bozuk para gibi metaller kameranızın camını çizerek hasar görmesine sebep olabilir.
  • Düşen ya da sert darbe alan cihazların kamera camı hasar görebilmektedir. Böyle bir durumda teknik servisimizin cihazınızı incelemesi gerekmektedir.

 

Vestel kamera sorunları yaşayan cihazınız için tecrübeli teknik servis ekibimiz tarafından ön ya da arka kamera değişimleri 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulmaktadır. Kamera sorunu ve diğer sorunlarınız için İzmir’de ki mağazamıza gelerek teknik servis ekibimiz ile görüşebilir ya da bizlere telefon ile ulaşarak çözüm önerisi isteyebilirsiniz.