Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Şarj Sorunları

Vestel Şarj Sorunları

 

Vestel şarj sorunları, mağazamız teknik servisi ekibinin tecrübeli ellerinde çözüm bulmaya devam ediyor. Teknik servisimize ulaşan telefonum şarj olmuyor, yavaş şarj oluyor ya da şarj yarıda kesiliyor gibi sorunlar en hızlı ve kesin bir şekilde çözüme kavuşturularak müşterilerimizin cihazlarının tam performans ile çalışmasına katkıda bulunuyoruz.

 

 

 

Vestel Şarj Olmuyor / Yavaş Şarj Oluyor

 

Akıllı telefonlarda yaşanan cihazın şarj olmaması ya da yavaş şarj olması gibi sorunlarda ilk bakılması gereken yer şarj cihazıdır. Orijinal olmayan yan sanayi şarj cihazları kullandığınızda bu tip şarj sorunları yaşamanız muhtemeldir.

 

  • Cihazınızı başka bir şarj cihazı ile şarj etmeye çalıştığınızda şayet şarj oluyorsa sorunun şarj cihazınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Dönüşümlü olarak şarj aletinizin kafasını ve kablosunu değiştirerek sorunun nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz.
  • Cihazınız yavaş şarj oluyorsa bunun sebebi ya kablonuz hasarlıdır ya da şarj cihazınıza gelen elektrik akımı yetersizdir. Elektrik tesisatı eski ve topraklaması olmayan tesisatlarda böyle bir sorun sıkça yaşanabilir.
  • Şarj cihazınızda aşırı ısınma olduysa yavaş şarj etme sorunu yaşayabilirsiniz. Şarj aletiniz soğuduğunda yavaş şarj etme sorununun ortadan kalkmış olması gerekmektedir.

 

Vestel şarj sorunları nadir de olsa yazılım kaynaklı olabilir. Bu durumda android işletim sistemini güncellemeniz ve varsa güvenli kaynaklardan indirilmeyen uygulamaları kaldırmanız sorununuza çözüm olabilir.

 

Şarj aletini telefona taktığımız ve soket olarak adlandırılan kısımda toz, yabancı madde ya da deformasyon olabilir. Böyle bir durumda da telefonunuz şarj olmayabilir ya da yavaş şarj olabilir. Bu durumu düzeltmek için eski bir diş fırçası ile soket kısmını temizleyebilirsiniz.

 

Telefonunuzun herhangi bir sıvı ile temas etmesi halinde soket kısmında oksitlenme olması da şarj sorunu yaratabilir. Oksitlenme durumunda elektrik akımı düzgün bir şekilde iletilemeyeceği için şarj etme sorunu yaşayabilirsiniz. Soket kısmında oksitlenme olması durumunda teknik servis ekibimizden destek almanız gerekmektedir. Tecrübeli teknik servis personelimiz cihazınızı açarak temassızlık olup olmadığını kontrol edecek ve gerekli onarımı gerçekleştirecektir. Soketin dış kısmında darbe sonucu oluşan daralma mevcutsa bu kısmı dikkatli bir şekilde genişleterek düzeltebilirsiniz.

 

Vestel şarj sorunları ile ilgili profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olduğunda Teknotel ekibi olarak sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız. İzmir de hizmet veren mağazamızı ziyaret ederek ve ya telefon ile sorununuz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.