Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Ses Sorunları

Vestel Ses Sorunları

 

Vestel cihazlarında ses ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılara teknik servisimiz tarafından etkili ve hızlı bir şekilde çözüm üretilmektedir. Gerek onarım gerekse de parça değişimi için cihazınızın ihtiyaç duyduğu her türlü sorunda Teknik servis ekibimiz hizmet vermeye devam ediyor. Bu yazımızda da teknik servisimize ulaşan Vestel ses sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili bilgilere yer vermek istedik.

 

 

 

Vestel Ses Gelmiyor / Ses Gitmiyor

 

Cihazınızda aniden ses gelmeme ya da sesinizi karşıya iletmeme gibi bir sorun ile karşılaşıyorsanız büyük bir ihtimalle yazılımla ilgili bir sorun söz konusudur. Cihazınıza kulaklık takmanız ve ya hoparlöre bağlamanıza rağmen ses sorunu var ise telefonunuzu resetlemek ilk yapmanız gereken işlemlerden biridir.

 

  • En sık rastlanan Vestel sorunlarından birisi cihazınızdan kulaklığı çıkartmış olmanıza rağmen cihazınızda hala takılı olarak görünmesidir. Cihazınızı kapatarak yeniden başlatmak sorununuzu çözecektir.
  • Cihazınız durup dururken kendi kendine sessiz konuma geçiyorsa cihazınızın yazılından kaynaklı bir sorun olma ihtimali yüksektir. Bu durumda size tavsiye edebileceğimiz cihazınızın yedeğini alarak fabrika ayarlarına geri döndürmektir.

 

Cihazınızda ses kaybı oluşmasında bir etkende telefonunuzun hoparlör kısmında toz birikmesi olabilir. Özellikle açık alanda çalışan kişilerde ya da kılıfsız olarak telefonunu kullanan kişilerde sıkça yaşanan bir sorundur. Cihazınıza zarar vermeden hoparlördeki tozları bir bant yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bantı hoparlör kısmına çok fazla bastırmadan yapıştırdığınızda tozlar banta yapışacaktır. Temizlendiğinden emin olasıya kadar bu işlemi uygulamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

Vestel Ses Az Geliyor / Ses Az Gidiyor

 

Vestel ses sorunları içerisinde en sık karşılaşılan bir sorunda sesin az gelmesi ya da karşıya sesin az gitmesidir. Şayet cihazınızın ses ayarlarına müdahale etmediyseniz yüklemiş olduğunuz bir uygulama ses kalitesini bozabilmektedir. Root olan cihazlarda da ses kalitesinde düşme yaşanabilmektedir.

 

  • Android cihazlarda yer alan parazit giderici özelliğin amacı ortam seslerini engelleyerek ses kalitesini arttırmak olsa da bazen yaşadığınız sorunun kaynağı olabilmektedir.
  • Cihazınızda ki arama ayarları bölümünden parazit giderme özelliğini kapatırsanız sesi yükseltebilirsiniz fakat bu durumda ortam sesleri de daha fazla duyulacaktır.

 

Cihazınızın mikrofon ve hoparlörünü temizlediniz, zararlı uygulamaları sildiniz ama ses sorununu hala yaşıyorsanız yazılımdan kaynaklı değil, donanım ile ilgili bir sorun var demektir. Donanım ile ilgili sorunlarınızda Teknotel teknik servis ekibimiz sizin için en doğru çözümü bulacaktır. İzmir de yaşayan müşterilerimize mağazamızda hizmet verirken İzmir dışında yaşayan müşterilerimiz de anlaşmalı kargo ile cihazlarını bize ulaştırmaları halinde cihazınız için en iyi hizmeti vereceğimize emin olabilirsiniz. İletişim sayfamızdan mağaza adresimize ve telefon numaralarımıza ulaşabilirsiniz.