Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

Vestel Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

 

Teknik servisimiz tarafından Vestel  (Venus) kullanıcılarına hizmet verdiği sorunlardan biri de sim kart ve hafıza kartı sorunudur. Vestel sim kart ve hafıza kartı sorunlarını içerisinde en sık yaşananı ise kartın cihaz tarafından görünmemesi ve okunmaması sorunudur. Bu sorunu ve çözüm yollarını 2 başlık halinde yazımızda ele aldık.

 

 

 

Vestel Hafıza Kartını Okumuyor / Görmüyor

 

Vestel cihazlarında artık yeterli miktarda dahili hafıza bulunuyor olsa da çoğu kullanıcı SD kart kullanmayı tercih ediyor. Fakat bazı durumlarda takılan hafıza kartını ya cihaz görmüyor ya da içinde ki verileri göstermiyor.

 

  • Cihazınız taktığınız hafıza kartını okumuyorsa ilk olarak hafıza kartını cihazınızdan çıkartın ve manyetik alanı kuru bir bez ile temizleyin. Toz ve ya nem olması halinde cihazınızda hafıza kartı sorunu yaşanabilir.
  • Hafıza kartınızı başka bir cihaza ya da bir bilgisayara takarak okuyup okumadığını deneyebilirsiniz. Şayet taktığınız yeni yerde hafıza kartından bir sorun görünmüyorsa cihazınızın kart yuvası ile ilgili bir sorun olabilir.
  • Cihazınızın kart yuvasında oksitlenme olması halinde cihaz kartı görmeyebilir. Böyle bir durumda kart yuvasını dikkatlice temizlemeniz gerekmektedir. Temizlemek sorununuzu çözmediyse manyetik okuyucuların değişmesi gerekmektedir.

 

Öncelikle kart yuvasının çalışıp çalışmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bunun için başka bir sd kart takmanızı öneririz. Şayet cihazınız taktığınız SD kartı okuyorsa kart yuvasında bir sorun yok demektir.

 

Tüm bu kontrolleri ve denemeleri yapmanıza rağmen hafıza kartı sorununa çözüm bulamadıysanız ve sorununuz hala devam ediyorsa donanımsal bir sorun olma ihtimali var demektir. Bu durumda teknik ekibimiz cihazınızı detaylı bir şekilde inceleyerek, sorununuzun kaynağına ulaşarak çözümünü bulacaktır.

 

 

 

Vestel Sim Kartı Görmüyor / Okumuyor

 

Şebeke olan bir yerdesiniz ve hattınız çekiyor ancak sizi arayan kişiler size ulaşamadıklarını ifade ediyorlarsa cihazınızın sim kartı okuması ile ilgili bir sorun var demek ki. Vestel sim kart sorunu olması halinde ekrana uyarı gelecek ve cihazınız şebeke arayacaktır. Bu süreçte de sizi arayanlar size ulaşamayacaklardır.

 

  • Cihazınız sim kartınızı görmüyor ise ilk olarak yapmanız gereken cihazınızı kapatmanız ardından sim kartı yuvasından çıkararak yeniden takmanız gerekmektedir. Ani hareketler ya da darbeler sim kartın yerinden oynamasına sebep olabilmektedir.
  • Yazılım kaynaklı bir sorun olduğunda da cihazınız sim kart hatası verebilir. Bu durumda cihazınızı uçak moduna alıp bir süre bekledikten sonra uçak modunu kapatarak denemenizi tavsiye ederiz.
  • Sim kart sorununa sebep olan bir diğer husus da önbelleğin çok fazla dolu olmasıdır. Cihazınızın ön belleğini temizledikten sonra yeniden başlatmanız sorununuzun çözümü olabilir.

 

Vestel cihazların bazı modellerinde cihaz root edildiğinde kimi uygulamalar cihazın şebeke seçimini bloke edebileceği için sim kart sorunu oluşturabilir. Bu durumda cihazınızın ayarlar kısmından ağ ayarlarına girmeniz ve elle şebeke seçimini yapmanız gerekmektedir.

 

Sim kart problemi sık sık tekrarlanmaya başladıysa cihazınızı güvenli moda alınarak çalıştırarak bu duruma yüklü olan bir uygulamanın sebep olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Güvenli olmayan kaynaklardan indirilen uygulamalar cihazınızda sim kart sorunu gibi çeşitli sorunlara neden olabilir

 

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Vestel sim kart sorunu ve hafıza kartı sorunu nedenleri ve çözüm önerileri hakkında bilgi vermek istedik. Bu çözüm önerilerimizi uygulamanıza rağmen sorununuz hala devam ediyorsa kart yuvası ya da ağ iletim panelleri gibi donanımsal bir arıza söz konusu olabilir. Bu konuda da size en iyi ve hızlı çözümü teknik servis ekibimiz sunacaktır.