Telefon Servisi

Seçilen Marka

Vestel Modelleri

Vestel Yazılım & Sistem Sorunları

Vestel Yazılım & Sistem Sorunları

 

Akıllı telefon pazarına Venüs isimli modelle giren ve  F/P telefon modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanan Vestel, Teknotel olarak servis verdiğimiz markalar arasında yerini almaktadır. Teknik servisimiz,Vestel sistem veya yazılım sorunları ile ilgili de kullanıcılara çözüm üretmeye devam ediyor. Konusunda uzman personelimize başvurmadan önce sizlerin de cihazınızda ki sorunlarınızı çözebilmeniz için bu yazımızda bazı önerilere yer vermek istedik.

 

 

 

Vestel Güncelleme Sorunları

 

Vestel kullanıcıları telefonlarına tamamen hükmedebilmek için cihazı root etme yöntemini tercih edebiliyorlar. Ancak Android konusunda yeterli seviyede bilgiye sahip değilseniz gerçekleştirdiğiniz root işlemi cihazınızda bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Bu sorunlardan biri de güncelleme sorunu olarak karşımıza çıkıyor.

 

  • Cihazınızı Android’in son sürümüne güncellemek istiyorsunuz ancak güncelleme yapamıyorsanız cihazınızın modelinin son sürüme uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uyumlu değilse, cihazınız yeni güncellemeyi desteklemediği için güncelleme yapamazsınız.
  • Cihazınızın ayarlarında otomatik güncellemeyi kapatmış olduğunuz içinde güncelleme yapamıyor olabilirsiniz. Cihazınızın ayarlar kısmında sistem güncelleştirmeleri bölümüne girin. Otomatik güncelleştirmenin açık olup olmadığını kontrol edin. Şarjınız yeterli ve wi-fi açık ise otomatik olarak güncelleme yapması gerekmektedir.

 

Cihazınızın sistem güncellemeleri bölümünde, otomatik güncellemenin aktif olması halinde güncelleme olup olmadığıyla ilgi bir yazı yer almaktadır. Şayet güncelleme olmadığı yazıyorsa cihazınızda son sürüm Android yüklü demektir. Ancak Android sürümünüz eski ise ve bu kısımda güncelleme olmadığına yönelik bir yazı yer alıyorsa, bu da cihazınızın yeni Android sürümünü desteklemediği anlamına gelmektedir.

 

 

 

Vestel Chrome Çalışmıyor Hatası

 

Android cihazlarda chrome varsayılan tarayıcı olarak yüklü halde gelmektedir. Bu nedenle android kullanıcıların en çok tercih ettiği internet tarayıcısı da Chrome’dur. Zaman zaman Vestel chrome çalışmıyor hatası yaşandığı için bu konu ile ilgili ayrı bir başlık altında konuyu ele almak istedik.

 

  • Bazı zamanlar anlık olarak chrome tarayıcısında sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle cihazın aşırı ısınması halinde daha fazla karşılaşılan bu sorunda ilk yapmanız gereken cihazınızı kapatarak yeniden başlatmaktır.
  • Chrome tarayıcı geçmişini ve önbellek temizliği yapmanızda sorununuza çözüm olabilir. Yapmanız gereken ise sadece tarayıcınızın ayarlarına girerek “ön bellek ve tarayıcı geçmişini sil” demeniz yeterlidir.
  • Cihazınızın kendi sistemi üzerinden de ön bellek temizliği yapabilirsiniz. Ancak bunu yaptığınızda sadece chrome tarayıcısının değil tüm uygulamaların ön belleği temizlenmiş olur.

 

Size verdiğimiz önerileri uygulamanıza rağmen hala Vestel Chrome hatası almaya devam ediyorsanız, bir başka seçenekte cihazınızın yedeğini alarak cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmek olabilir. Sorununuzun bu adımda da çözülmemesi halinde ve diğer sorunlarınız için mağazamıza gelerek ya da bir telefon ile teknik servis ekibimize danışabilirsiniz.