Telefon Servisi

Seçilen Marka

Xiaomi Modelleri

Xiaomi Açılmama Sorunları

Xiaomi Açılmama Sorunları

 

Akıllı telefon tamiri konusunda yıllardır müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu bağlamda mağazamızda görevli teknik personelimizin karşısına çıkan Xiaomi açılmama sorunları ile alakalı bir içerik hazırlamak istedik.

 

 

 

Xiaomi Açılış Ekranında Kalıyor

 

Cihazın power tuşuna baktıktan sonra açılış ekranında kalması sorunu yüksek ihtimalle yazılım kaynaklı yaşanır. Xiaomis logosu ekranda belirdikten sonra bir sonraki aşamaya geçiş yapılmaz ve kullanıcı cihazı yeniden başlatmak zorunda kalır.

 

  • Telefondaki Android sistemi güncel olmadığında bu durum yaşanabilir. Yapılması gereken ise otomatik güncellemeler kapalıysa açık duruma getirip son sürüme geçmektir.
  • Sürüm güncel olsa da cihazın root yapılarak kullanılması sonucu aynı sorun ortaya çıkabilir. Çözüm önerimiz ise fabrika ayarlarını yeniden yüklemektir.
  • Kaynağı güvenli olmayan aplikasyonlar da cihazın giriş ekranında kalmasına neden olabilir. Bu uygulamaları kaldırarak problemi aşabilirsiniz.
  • Aşırı ısınan ya da önbelleğe çok yüklenilen cihazlarda da anlık bir problem gelişebilir. Burada yeniden başlatma seçeneği genellikle yeterli olur.

 

 

 

Xiaomi Açılmıyor

 

Cihazınızda bir titreşim veya ışıklı bildirim olmasına rağmen ekran karanlık gözüküyorsa; başka bir yol izlemeniz gerekebilir. Xiaomi açılmıyor şikâyetinin en pratik çözümü cihazı kapanmaya zorladıktan sonra yeniden açmaktır.

 

  • Kullandığınız cihazın bataryası çıkabiliyorsa bu yola başvurabilirsiniz. Bu sayede cihaz içindeki elektriksel güç dolaşımı yeniden aktive olur.
  • Sorun eğer tekrar eder haldeyse, dahili hafızaya yüklü uygulamaları gözden geçirmeniz önerilir. Zararlı yazılımları temizleyerek cihazı normla haline döndürebilirsiniz.
  • Bazı kullanıcılar ekran kilidini açık hale getirdikleri halde bunu unutarak cihazda işlem yapmaya çalışabiliyor. Bunu kontrol etmenin yolu da cihazın güvenlik ayarlarındaki seçeneği gözden geçirmektir.

 

 

Xiaomi kullanıcılarının telefon açılmıyor şeklindeki şikâyetlerinin başka bir nedeni de hafıza kartıdır. Çip kısmında oksitlenme olan veya fiziki deformasyona uğramış kartlar da zaman zaman bu problemi yaşatabilir. Bu durumda kartı yuvasından çıkarıp telefonu açmayı deneyebilirsiniz. Sorun düzeldiyse hafıza kartını değiştirmeniz gerekecek demektir.

 

 

 

Xiaomi Kapanmıyor

 

Android kullanıcılarının cihazlarıyla alakalı yaşadığı problemlerin bir tanesi de verilen komutların algılanmamasıdır. Güç butonuna bastığı halde Xiaomi telefon kapanmıyor şeklinde ifadelerle sorununu anlatan kullanıcılar öncelikle uzun süre aynı butona basılı tutarak beklemelidir. 6-7 saniye arasında cihaz yanıt verecek ve cihaz en son bu komutu aldığı için kapanma ekranını karşınıza çıkaracaktır.

 

Güvenli moda alarak da telefonunuzda yaşanan sorunun kaynağını incelemeniz mümkündür. Eğer bu moda geçiş yaptıktan sonra kapanmama sorunu devam ediyorsa; donanım kaynaklı bir sorun ihtimali devreye girer. Bu durumda teknik servisimize gelerek çözüm desteği alabilirsiniz. İzmir’de ikamet eden müşterilerimize mağazamız üzerinden şehir dışında olan kullanıcılara da anlaşmalı kargolarımız aracılığıyla hizmet vermekteyiz.