Telefon Servisi

Seçilen Marka

Xiaomi Modelleri

Xiaomi Batarya Sorunları

Xiaomi Batarya Sorunları

 

Xiaomi Redmi ve Mi serilerinde cihazın piyasaya çıkış yılına veya kullanım standartlarına göre değişen batarya sorunları oluşabiliyor. Teknik servisimiz bünyesinde çözüm üretilen bu sorunlar arasında en yaygın olanları toparladık ve müşterilerimizin ilettiği şikâyetler bazında pratik çözüm önerilerimizi paylaştık.

 

 

 

Xiaomi Şarj Bitmeden Telefon Kapanıyor

 

Kullanıcıların ilettiği problemler içinde Xiaomi marka cihazların şarjı bitmediği hale kapanması yer alıyor. Bu konuda dile getirilen ifadeler genellikle bataryanın belli bir yüzdeyi göstermesine rağmen aniden zayıf uyarısı vermesi ya da telefonun kapanması şeklinde oluyor.

 

  • Günümüz teknolojisinde akıllı telefonlarda kullanılan bataryaların belli bir ekonomik ömrü vardır ve buna bağlı olarak her yıl dörtte birlik bir performans kaybı yaşanması öngörülür.
  • Aldığınız Xiaomi cihazı iki yıl süreyle kullanmanız halinde batarya performansının yarı yarıya düşmesini normal karşılamak gerekir.
  • Cihazın batarya ömrünü kısaltan belli başlı sebepler vardır ve bunlar kullanım alışkanlıkları ile alakalıdır.

 

Orijinal olmayan şarj aleti kullanmak, cihazı sürekli araç kiti ile şarj etmek, şarj halindeyken kullanmak ve batarya tam sıfırlanmadan şarj etmek gibi etmenler cihazın şarj süresini kısaltacaktır. Buna bağlı olarak bataryanın normalliğini kaybetmesi de kaçınılmaz olur.

 

Kullandığınız akıllı telefonda şarj yüzdesi belli bir seviyenin olmasına rağmen kendi kendine kapanma sorunu yaşıyorsanız, en net çözüm yeni bir batarya takmaktır. Xiaomi modellerinin her birinde kendine has dinamikler mevcuttur ve buna uygun yedek parça kullanılması gerekir. Cihazınızın modelini inceleyen teknik servis ekibimiz, bütçenize göre orijinal ya da birinci kalite yan sanayi batarya tedarik ederek şarj sorununuzu çözecektir.

 

 

 

Xiaomi Şarjı Az Gidiyor / Çabuk Bitiyor

 

Xiaomi kullanıcılarının yakındığı bir başka konu da şarjın beklenenden daha kısa sürede bitmesidir. Bu durum cihazın yoğun kullanımına bağlı olabileceği gibi batarya ömründen de kaynaklanıyor olabilir.

 

  • Akıllı telefonlarda şarj kullanımına etki eden en önemli faktörlerden biri mobil veridir. Eğer internete sürekli hattınız üzerinden bağlanıyorsanız, şarjınız normalden daha kısa sürede bitecektir.
  • Mobil veri kullanımı, cihazın aynı anda hem şebeke bağlantısını stabil kılmak hem de veri akışı sağlamak için enerji harcaması anlamına geldiği için şarjın önemli bir bölümü harcanır.
  • Şebeke sorunu yaşayan kullanıcıları da telefonlarında şarjın çabuk bittiğini öne sürebilirler. Bunun en pratik yolu ise çekmeyen yerlere uçak modunu kullanmaktır. Bu sayede cihazınız şebeke aramaz ve batarya tasarrufu sağlanır.

 

Android işletim sistemi kullanan Xiaomi telefonlarda güç tasarrufu özelliği mevcuttur. Bu özellik cihazın arka planda kullanılan uygulamaları kısıtlamasını ve ekran parlaklığını azaltmasını sağlar. Ekranın kapalı olduğu durumlarda cihazı bir nevi uyku modunda tutarak minimum enerji harcayacak hale getirir. Cihazınızı gün boyu yoğun şekilde kullanıyorsanız, bu moda geçiş yapıp daha uzun bir şarj süresi elde edebilirsiniz.

 

Batarya şişmesi olarak ifade edilen hadise de Xiaomi şarj sorunlarına neden olabilir. Belli bir süre kullanımdan sonra ortaya çıkan bu durum, bataryanın ekonomik ömrünün sonuna geldiği anlamına gelir ve değişim alarmını çaldırır. Teknik servisimiz, sizlere en uygun fiyatlarla cihazınıza tam entegre olan batarya temini sağlamaktadır. Detaylı bilgi için mağazamızı ziyaret edebilir veya bizi telefonla arayabilirsiniz.