Telefon Servisi

Seçilen Marka

Xiaomi Modelleri

Xiaomi Şarj Sorunları

Xiaomi Şarj Sorunları

 

Xiaomi kullanıcılarının yaşadığı şarj sorunları, mağazamızdaki teknik servis ekibimiz tarafından çözülmeye devam ediyor. Telefonum şarj olmuyor, şarj olurken yarıda kesiliyor ya da yavaş şarj oluyor gibi sorunlarla bize ulaşan müşterilerimize kısa sürece çözüm sunarak cihazlarından eski performanslarını almalarına yardımcı oluyoruz.

 

 

 

Xiaomi Şarj Olmuyor / Yavaş Şarj Oluyor

 

Akıllı telefonlarda yavaş şarj işlemi ya da şar olmama gibi bir durum söz konusuysa, ilk olarak şarj ekipmanlarına bakılmalıdır. Xiaomi tarafından üretilmeyen yani yan sanayi olan şarj cihazları kullanıldığında bu sorunun yaşanma ihtimali çok daha yüksektir.

 

  • Şarj olmayan cihazı başka bir şarj aleti ile kontrol sağlayarak sorunun kaynağını kolayca saptayabilirsiniz. Problem şarj cihazından kaynaklanıyorsa, kablosu mu kafa kısmı mı arızalı, bunu kontrol etmek gerekir.
  • Yavaş şarj durumu, cihaza gelen elektrik akımının yetersizliğinden ya da kablonun hasar görmesinden meydana gelebilir. Elektrik tesisatı eski olan ve topraklama sorunu yaşanan yerlerde bu sorunda daha sık rastlanır.
  • Isınan cihazlarda da kısa süreliğine şarj olmama sıkıntısı çekebilirsiniz. Ancak cihaz soğuduktan sonra bu problem ortadan kalkacaktır.

 

Pek sık olmasa da yazılımdan kaynaklanan şarj sorunları da gözlenir. Güvenli olmayan uygulamalar kullanılıyorsa ya da işletim sistemi güncel değilse de cihazın olması gerekenden daha uzun sürede şarj olduğuna şahit olabilirsiniz. Bu durumda işletim sistemini güncelledikten sonra eğer varsa zararlı uygulamaları ortadan kaldırarak çözüm üretmeniz mümkündür.

 

Şarj aleti kablosunun cihaza girdiği bölgeye soket adı verilir. Bu bölgede meydana gelen deformasyonlar da Xiaomi kullanıcılarının başını ağrıtabilir. İçinde toz biriken veya yabancı partiküllerle tıkanan soket bölgesi, şarj sorunu yaşatabilmektedir. Bunun çözümü için bir diş fırçası ile bölgeyi temizleyebilirsiniz.

 

Cihazınız sıvıyla temas etmişse, şarj soketi bölgesinde oksitlenme oluşma ihtimali vardır. Bu durumda elektrik akımı sağlıklı bir şekilde iletilemeyeceğinden şarjla ilgili problem yaşarsınız. Burada konunun uzmanlarından destek almanız önemlidir. Çünkü cihaz açılacak ve temassızlık var mı diye kontrol edilecektir. Ancak bazı durumlarda soketin en dış kısmına kendiniz de müdahale edebilirsiniz. Bu bölgede darbeye bağlı bir daralma varsa, dikkatlice genişleterek şarj kablosu ile olan bağlantısını sağlamlaştırabilirsiniz.

 

Xiaomi modellerinde yaşanan şarj sorunları için profesyonel destek almak istediğinizde Teknotel olarak yanınızdayız. İzmir’de bulunan mağazamızı ziyaret edebilir ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.