Telefon Servisi

Seçilen Marka

Xiaomi Modelleri

Xiaomi Yazılım & Sistem Sorunları

Xiaomi Yazılım & Sistem Sorunları

 

Akıllı telefon sektöründe sunduğu yüksek fiyat / performans aralığıyla beğeni toplayan Xiaomi, mağazamızda çözüm sunduğumuz marka yelpazesinin bir parçası konumunda. Cihazlarında sistem ya da yazılım sorunları yaşayan kullanıcılar, mağazamıza gelerek uzmanlarımızdan yardım alabiliyorlar. Ancak bazı problemlerin çözümü için kendiniz de aksiyon alabilirsiniz.

 

 

 

Xiaomi Güncelleme Sorunları

 

Cihazında daha çok hüküm sahibi olmak isteyen Xiaomis sahipleri, root adı verilen bir yönteme başvurabiliyor. Ancak bu durum çeşitli güncelleme sorunlarını da beraberinde getiriyor. Eğer Android dünyasının değişkenlerine çok hakim değilseniz, yaşadığınız sıkıntı bir kat daha artıyor.

 

  • Kullanıcılar, cihazlarında yüklü olan Android sisteminin son sürümünü yükleyememekten şikayet ettiklerinde öncelikle model ve uyum araştırması yapmalıdır. Çünkü her model yeni güncellemeyi alamayabilir.
  • Başka bir sorun da otomatik güncellemelerin kapalı tutulmasından kaynaklıdır. Cihazın ayarlar kısmındaki sistem güncelleştirmelerini içeren bir bölüm vardır. Burası wi-fi açık olunca devreye girer ve normal şartlarda otomatik olarak en son sürümü indirir.

 

Cihazınızdaki otomatik güncelleme kısmı aktifse, bu bölüme giriş yaptığınızda karşınıza mevcutta bir güncelleme olmadığıyla alakalı ibare çıkar. Bu durumda kullandığınız cihazın uyumlu olduğu en son Andorid sürümü mevcut demektir. Eğer o zaman diliminde piyasada daha yeni bir sürüm olmasına rağmen aynı ifadeyi görüyorsanız, kullandığınız cihaz son sürümü desteklemiyordur.

 

 

 

Xiaomi Chrome Çalışmıyor Hatası

 

Android kullanıcılarının cihazlarından internete girmek için en çok tercih ettikleri uygulama Chrome. Bu yüzden Xiaomi modellerinde bu uygulamadan kaynaklanan hatalara ayrı bir parantez açmak istedik.

 

  • Chrome ile ilgili anlık sorun yaşandığında cihazın yeniden başlatılması seçeneği kurtarıcı olabilir. Bu durum özellikle aşırı ısınan cihazlarda kendini gösterir.
  • Tarayıcı geçmişini belirli aralıklarla temizlemek, hata alma olasılığınızı düşürecektir. Bunun için yapmanız gereken ayarlar kısmına girerek “ön bellek ve tarayıcı geçmişini sil” sekmesine dokunmaktır.
  • Ön bellek temizliği için cihazın kendi sistemini de kullanabilirsiniz. Tabi bu durumda diğer uygulamaların ön bellekte işgal ettiği dosyaların silineceğini de bilmeniz gerekir.

 

Söz konusu işlemler sonrasında halen Xiaomi Chrome hatası alıyorsanız, cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz tavsiye edilir. Bu işlem öncesinde dahili bellekte yer alan tüm dosyaları bir sabit diske veya bir cloud hesabına yüklemeniz önemlidir. Çünkü burada silinen verinin geri dönüşü imkansız olmaktadır.

Önerdiğimiz adımları takip etmenize rağmen benzer sorunlar yaşarsanız, mağazamıza gelerek teknik ekibimize danışabilirsiniz. İzmir merkezli olan firmamıza sitedeki telefon numaralarından ulaşmanız mümkündür.